Hemen İletişime Geç

+90 216 606 49 58

Menu

canlı destekİNSAN ASANSÖRÜ

İnsan Asansörü, esas olarak insan taşınmasını amaçlayan konfor ve kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlerdir. Bunları da kendi aralarında sınıflandırmak mümkündür. Özel olarak konutlar için tasarımlanmış olan A Sınıfı asansörler dispanser (1600 ve 2000 kg beyan yüklü) ve hastanelerin (2000 ve 2600 kg beyan yüklü) ihtiyaçlarını karşılayan özellikle hastane yataklarındaki hastaların tıbbi yardım cihazlarıyla taşınması için tasarımlanan C sınıf asansörleri ve bu aradaki boyutlardan seçilen B sınıf asansörleri olarak isimlendirilebilir.

A SINIFI İNSAN ASANSÖRLERİ

a) 320 ve 400 kg beyan yüklü küçük kabinler yalnız insan taşımak için kullanılır. b) 630 kg beyan yüklü orta boy kabinler insan taşımaya ek olarak özürlü kişiler için normal tekerlekli sandalye ve çocuk arabalarının taşınması içinde kullanılabilir. c) 1000 kg beyan yüklü büyük boy kabinler orta boy kabinlerin taşıyabileceği yüklerin yanı sıra tutamakları sökülebilen sedyelerin tabutların ve mobilyaların taşınması içinde kullanılabilirler.

B SINIFI İNSAN ASANSÖRLER

A Sınıfı ve C Sınıfı özelliklerini birlikte taşıyabilen beyan yüküne göre konut dışı yerlerde ve sağlık tesislerinde de kullanılabilen asansörlerdir.

C SINIFI İNSAN ASANSÖRLER

Özel olarak hasta taşımak amacıyla tasarımlanmış asansörlerdir. a) 1600 kg ve 2000 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri çoğu dispanser ve hastaların ihtiyacını karşılar b) 2500 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri özellikle hastane yataklarındaki hastaların tıbbi yardım cihazlarıyla birlikte taşınması için uygundur.